Darmowa dostawa

Cellulit w ciąży – jak się go pozbyć? Sprawdź skuteczne sposoby i porady!

Cellulit w ciąży to powszechny problem natury estetycznej, który pojawia się w związku ze zmianami hormonalnym. Zwykle jest umiejscowiony na biodrach, pośladkach i udach. Wiele przyszłych matek zastanawia się, jak pozbyć się cellulitu w ciąży w bezpieczny dla płodu i siebie sposób? Jakie zabiegi i domowe metody pozwolą zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować charakterystyczne nierówności widoczne na skórze i odzyskać atrakcyjny wygląd?

Spis treści:

Co to jest cellulit? Przyczyny cellulitu w ciąży
Domowe sposoby na cellulit w ciąży – dieta, ruch i kosmetyki
Polecane zabiegi na cellulit po ciąży
Jak zniwelować cellulit po ciąży? Kuracja Medilage Cellulite

Co to jest cellulit? Przyczyny cellulitu w ciąży

Zanim przedstawimy sprawdzone i bezpieczne metody na cellulit w ciąży, warto wyjaśnić, czym tak właściwie jest cellulit, określany potocznie skórką pomarańczową? To nieprawidłowość w budowie skóry, manifestuje się nierównomiernie rozłożoną tkanką tłuszczową, którą widzimy pod postacią nieestetycznych grudek i mniejszych bądź większych nierówności na skórze. Cellulit może pojawić się u kobiet będących w ciąży lub istnieć już wcześniej (przechodząc w bardziej zaawansowane stadium w tym szczególnym dla pań okresie). Jakie są przyczyny cellulitu w ciąży? Za główny czynnik sprawczy uznaje się wahania hormonalne. Wzrost stężenia estrogenów u kobiet spodziewających się potomstwa sprawia, że część hormonów wydostaje się na zewnątrz i odkłada w przestrzeniach międzykomórkowych tkanki podskórnej, co prowadzi do obrzęków, które uciskają sąsiednie tkanki. W konsekwencji zaburzeń mikrokrążenia dochodzi do nagromadzenia w komórkach tłuszczowych znacznych ilości lipidów i uszkodzenia włókien kolagenowych.

Organizm przyszłych matek ma tendencję do zatrzymywania płynów ustrojowych, skutkiem tego zjawiska często jest cellulit wodny w ciąży.

Oczywiście szczupłe kobiety niebędące w ciąży również mogą zmagać się z cellulitem – istotną rolę w rozwoju tego typu niedoskonałości odgrywa sposób odżywiania, wiek, noszenie zbyt obcisłych ubrań, styl życia, uwarunkowania genetyczne, czy palenie tytoniu (nikotyna zwęża naczynia krwionośne, co spowalnia spalanie tłuszczu).

Domowe sposoby na cellulit w ciąży – dieta, ruch i kosmetyki

Jak walczyć z cellulitem w ciąży w domowym zaciszu? Należy przeanalizować swoją dietę i wyeliminować z codziennego jadłospisu produkty spożywcze, które mogą sprzyjać rozwojowi tzw. skórki pomarańczowej. Czego unikać? Do powstania cellulitu predysponują przede wszystkim słodycze, jedzenie typu instant, słodkie, gazowane napoje, mocno przetworzone produkty, o wysokiej zawartości konserwantów, barwników, sztucznych aromatów, soli, cukrów. Dieta antycellulitowa powinna obfitować w produkty pełnoziarniste, które są dobrym źródłem błonnika pokarmowego, białka, witamin i składników mineralnych (kasze, makarony, pieczywo). Warto spożywać również chude mięso (drób, cielęcina, wołowina), które dostarcza organizmowi potrzebne żelazo. Należy unikać przejadania się, nie jeść „za dwoje”, a „dla dwojga”. Prawidłowy przyrost masy ciała kobiety w ciąży to 11 – 13 kilogramów. Istotne w walce z cellulitem w ciąży jest odpowiednie nawadnianie organizmu, woda wspiera proces detoksykacji i usuwania komórek tłuszczowych. Należy pić przynajmniej 2,5 l płynów dziennie.

Chcąc zredukować cellulit w ciąży, nie można zapominać o codziennej aktywności fizycznej, oczywiście nie powinna być ona tak intensywna, jak przed zajściem w ciążę – jednak ruch jest dobrym sprzymierzeńcem kobiet, które zmagają się z tzw. skórką pomarańczową. Warto każdego dnia chodzić na około 30-minutowe spacery na świeżym powietrzu, pływać w basenie, ćwiczyć aqua aerobik, jogę lub czy pilates.

Kolejnym krokiem w walce o gładką skórę, pozbawioną nierówności i grudek jest stosowanie kosmetyków antycellulitowych dedykowanych dla przyszłych mam (standardowe produkty kosmetyczne mają składniki o zbyt silnym działaniu dla kobiet w ciąży np. retinol, czy kofeina). Do bezpiecznych substancji należy L-karnityna i wyciąg z wąkrotki azjatyckiej. Przy okazji aplikacji kosmetyku, warto wykonać dłońmi masaż antycellulitowy na problematycznych partiach ciała. Masaż możemy przeprowadzić za pomocą szorstkiej rękawicy. Tego typu domowy zabieg na cellulit pobudzi krążenie krwi i rozbije grudki tłuszczu, gromadzące się pod skórą.

Polecane zabiegi na cellulit po ciąży

Kobiety, które zauważyły cellulit na udach w ciąży (lub innym obszarze ciała) po porodzie mogą skorzystać z szeregu skutecznych i bezpiecznych zabiegów likwidujących tego rodzaju defekt urodowy, odwiedzając specjalistę medycyny estetycznej lub doświadczonego kosmetologa. Do najefektywniejszych procedur zabiegowych zaliczamy:

  • karboksyterapię – polega na podskórnym wprowadzeniu CO2 (dwutlenku węgla) za pomocą bardzo cienkich igieł, co prowadzi do poprawy mikrokrążenia w obszarze zajętym cellulitem. Karobsyterapia umożliwia więc szybkie usuwanie toksyn oraz złogów z tkanek,
  • falę akustyczną/uderzeniową – fala dźwiękowa o wysokiej energii wprowadzana jest do tkanek za pośrednictwem drgań o różnej częstotliwości. Rozbija podskórną tkankę tłuszczowej i zwiększa napięcie tkanki łącznej,
  • ultradźwięki – technologia ta wprowadza komórki tłuszczowe w wibracje, wskutek czego ulegają one stopniowemu rozpadowi (bez uszkadzania okolicznych tkanek) i następnie są wydalane przez układ limfatyczny.

Jak zniwelować cellulit po ciąży? Kuracja Medilage Cellulite

Efekty profesjonalnych zabiegów antycellulitowych warto wspierać dedykowanymi preparatami. Optymalną stymulację limfatyczną, nawodnienie tkanek, zmniejszenie masy tłuszczu i wielkości komórek tłuszczowych zapewnia specjalistyczny suplement Medilage Cellulite o udowodnionym klinicznie działaniu. Jego opatentowana formuła zawiera wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. W skład preparatu wchodzi:

  • DIMPLESS® – koncentrat otrzymywany z melona Cantaloupe, uprawianego jedynie we Francji. Zawiera witaminy A, C, E, kwas liponowy, karotenoidy i enzym SOD B®, który redukuje cellulit, zapobiegając zwłóknieniom kolagenu i przerostom komórek tłuszczowych.
  • Capsicum Ekstrakt – ekstrakt z czerwonej papryczki chili, dzięki dostarczaniu organizmowi kapsaicynoidów, skutecznie usprawnia redukcję masy ciała.
  • Sinetrol® XpureC1 – pozyskiwany ze starannie wyselekcjonowanych odmian owoców cytrusowych. Wspiera naturalne spalanie komórek tłuszczowych i eliminację cellulitu.
  • Galium aparine i Ruscus aculeatus – ekstrakty z przytulii czepnej i ruszczyka kolczastego, wspomagają redukcję cellulitu i nadmiaru wody z organizmu.
  • Chrom, jod i selen – chelatowany chrom wspomaga utrzymanie prawidłowego metabolizmu składników odżywczych. Jod poprawia stan skóry. Selen ma działanie antyoksydacyjnie i wspiera pracę tarczycy.

Medilage Cellulite to ekologiczny suplement, który mogą stosować wegetarianie i weganie. Nie zawiera glutenu, soi, mleka ani kazeiny. Jest wolny od metali ciężkich, szkodliwych związków chemicznych i GMO.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom zarówno kobiety w ciąży, jak i młode mamy pozbędą się cellulitu oraz kompleksów na tym tle.

Źródła:
https://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza-i-porod/ciaza/przebieg-ciazy/cellulit-w-ciazy/#
https://cellulit.info.pl/cellulit-w-ciazy-jak-sie-go-pozbyc/
https://fabskin.pl/cellulit-po-ciazy-sprawdz-jak-sie-go-skutecznie-pozbyc/