Darmowa dostawa

Łysienie u kobiet – jakie są jego przyczyny i jak sobie z nim radzić?

Gęste, sprężyste i lśniące włosy to symbol kobiecości i wyznacznik atrakcyjnego wyglądu. Niestety część pań zmaga się z problem łysienia, które wciąż jest tematem tabu. Cofająca się linia włosów, pogłębiające zakola i nadmierne wypadanie pasm to najczęstsze objawy łysienia u kobiet. Jak walczyć z tego typu niekorzystnymi zmianami? Jakie zabiegi medycyny estetycznej dają najlepsze efekty i które suplementy skutecznie wspierają procedurę około-zabiegową?

Spis treści:

Przyczyny łysienia u kobiet – co powoduje nadmierną utratę włosów?
Leczenie łysienia u kobiet – rekomendowane zabiegi medycyny estetycznej
Medilage Cheveux Femme – wzmacnia włosy i stymuluje ich wzrost

Przyczyny łysienia u kobiet – co powoduje nadmierną utratę włosów?

Każdego dnia dorosły człowiek traci do 100 włosów, co jest zupełnie normalnym zjawiskiem. Gdy w pewnym momencie wypadanie włosów jest zbyt intensywne, stają się one coraz cieńsze, krótsze i jaśniejsze, pojawiają się widoczne prześwity na skórze – są to typowe objawy łysienia androgenowego (typu męskiego). Jakie są główne czynniki sprawcze łysienia u kobiet? Najczęściej jest to konsekwencja:

  • wahań hormonów (np. po urodzeniu dziecka lub w związku z menopauzą),
  • silnego stresu,
  • niezdrowego stylu życia,
  • restrykcyjnej diety (ubogiej w witaminy i minerały).

Łysienie u kobiet, podobnie, jak w przypadku mężczyzn może być również uwarunkowane genetycznie. Do tego typu problemu przyczynia się także zanieczyszczenie środowiska, choroby skórne (np. o podłożu grzybiczym – w niektórych przypadkach patologiczne namnażanie się grzybów może prowadzić do uszkodzenia cebulek włosów, co prowadzi do łysienia u kobiet).

Leczenie łysienia u kobiet – rekomendowane zabiegi medycyny estetycznej

Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są pomocne w walce z łysieniem u kobiet? Bardzo dobre efekty terapeutyczne daje mezoterapia igłowa skóry głowy i włosów, która polega na podskórnej iniekcji substancji aktywnych. Seria płytkich wstrzyknięć koktajlu ze składnikami aktywnymi sprawia, że mieszki włosowe zaczynają produkować lepszej jakości włosy, ich porost ulega przyspieszeniu, a proces intensywnej utraty – zahamowaniu. Jaka inna kuracja jest wskazana dla osób z osłabionymi, nadmiernie wypadającymi włosami, wymagającymi silnego odżywienia? Kolejny polecany zabieg na łysienie u kobiet to karboksyterapia – na czym polega ta procedura? Doświadczony specjalista wprowadza pod skórę określone dawki dwutlenku węgla, który ma działanie dotleniające i antyoksydacyjne. Seria zabiegów poprawia ukrwienie owłosionej skóry głowy, mieszki włosowe są odżywione, proces wypadania włosów ulega zahamowaniu, poprawia się stan skóry głowy. Karboksyterapia jest szczególnie polecana dla pań zmagających się z łysieniem androgenowym. Chcąc wspomóc powyższej procedury okołozabiegowe, warto sięgnąć po wyspecjalizowane suplementy.

Medilage Cheveux Femme – wzmacnia włosy i stymuluje ich wzrost

Jakie preparaty na łysienie u kobiet warto wdrożyć do swojej codziennej rutyny? Cheveux Femme to francuski suplement do przyjmowania doustnego, który odżywia włosy od wewnątrz i wzmacnia ich fundamenty. Produkt ten jest wolny od szkodliwych związków chemicznych, metali ciężkich, GMO, technologii nano oraz TSE/BSE. Warto podkreślić, że skuteczność działania Cheveux Femme została klinicznie udowodniona, preparat jest dostępny wyłącznie w wysokiej klasy gabinetach i klinikach medycyny estetycznej oraz najlepszych gabinetach kosmetycznych.

Unikalna formuła i starannie dobrany skład zawierający dobrze i szybko przyswajalne składniki o najwyższych, dopuszczalnych stężeniach, zapewniają optymalne efekty suplementacji Cheveux Femme w postaci maksymalnego wzmocnienia i regeneracji włosów oraz skóry głowy. Ten specjalistyczny preparat zawiera cenne składniki, takie jak:

  • AnaGainTM Nu – naturalny stymulator wzrostu włosów, pochodzi z jadalnych, organicznych pędów grochu. Wzmacnia ekspresję genów, które pobudzają brodawki włosowe do produkcji nowych, zdrowych włosów. Wspiera porost i zmniejsza utratę włosów, co daje wizualną poprawę ich gęstości.
  • Keranat™ – ekstrakt z nasion prosa, zawiera lipidy polarne oraz miliacynę. Ogranicza nadmierne wypadanie włosów, zwiększa biodostępność innych substancji odżywiających włosy.
  • Krzemionka z bambusa Vulgaris – ekstrakt z bambusa to najlepsze źródło krzemionki, która ma kluczowy wpływ na zdrowie włosów. Wzmacnia pasma od wewnątrz, poprawia ich gęstość oraz zwiększa objętość. Krzemionka wpływa również korzystnie na stan owłosionej skóry głowy. Ułatwia usuwanie uszkodzonych komórek skóry głowy i stymuluje produkcję kolagenu.

Podsumowując, Cheveux Femme to specjalistyczny preparat o działaniu potwierdzonym badaniami klinicznymi – jest dedykowany dla wszystkich kobiet, które walczą z łysieniem, chcą zahamować nadmierne wypadanie włosów, wewnętrznie je odżywić, poprawić ich wygląd i wzmocnić strukturę. Suplement cechuje się wysoką przyswajalnością substancji czynnych, pozwala podtrzymać efekty osiągnięte dzięki profesjonalnym zabiegom medycyny estetycznej. Unikalna formuła zapewnia maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.