Darmowa dostawa

Przyczyny wypadania włosów – sprawdź skuteczne sposoby, by temu zapobiec!

Nadmierne wypadanie włosów to problem zdrowotny, estetyczny i psychologiczny, z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów i jak zahamować ten niepożądany proces? Dobrym wsparciem dla domowych i profesjonalnych zabiegów na włosy będzie wyspecjalizowana suplementacja Medilage.

Spis treści:

Wypadanie włosów – przyczyny problemu
Wypadanie włosów – jakie witaminy poprawią ich stan?
Domowe sposoby na nadmierne wypadanie włosów
Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej – na ratunek wypadającym włosom
Suplement na wypadanie włosów dla mężczyzn – Medilage Cheveux Hommes
Suplement na wypadanie włosów dla kobiet – Medilage Cheveux Femme

Wypadanie włosów – przyczyny problemu

Dlaczego włosy nagle zaczynają wypadać, są osłabione, pozbawione zdrowego blasku i elastyczności? Oto najczęstsze przyczyny wypadania włosów i pogorszenia ich kondycji:

• łysienie

Nadmierne wypadanie włosów może być objawem łysienia pospolitego, telogenowego, androgenowego. Stopniowej utraty owłosienia doświadczają i kobiety i mężczyźni. W zależności od indywidualnego przypadku, podłoża problemu i rodzaju łysienia, może to być odwracalny lub nieodwracalny proces. Bez wątpienia większym ryzykiem łysienia są obarczone osoby, w których rodzinach występuje ta przypadłość. Wpływ na łysienie mają też zaburzenia hormonalne.

• niedokrwistość

Inną przyczyną wypadania włosów bywa niedokrwistość (anemia) – ta powszechna choroba znacznie osłabia mieszki włosowe i zaburza cykl wzrostu włosa, w konsekwencji czego dochodzi do utraty i przerzedzenia pasm. Na anemię szczególnie często chorują kobiety, u których występują obfite miesiączki oraz młode matki karmiące naturalnie. Poważny deficyt czerwonych krwinek, hemoglobiny i żelaza nie tylko osłabia włosy, ale też powoduje ciągłe zmęczenie, bladość i pogorszenie stanu skóry, łamliwość paznokci.

• ciąża i poród

Intensywne wypadanie włosów po ciąży jest naturalnym zjawiskiem, spowodowanym osłabieniem organizmu i przemianami hormonalnymi, jakich doświadczają matki. Kobiety, które dodatkowo karmią piersią mogą zaobserwować u siebie okresową utratę do 25% włosów. Na szczęście jest to proces przejściowy, podobnie jak sezonowe wypadanie włosów, którego spotyka wiele osób.

• restrykcyjne diety i głodówki

Kolejną, możliwą przyczyną wypadania włosów są rygorystyczne diety odchudzające i głodówki. Niedostarczanie organizmowi potrzebnych składników odżywczych (szczególnie krzemu, miedzi, cynku, żelaza, witaminy A, E, witamin z grupy B) wpływa bardzo negatywnie na stan włosów, stają się one matowe, suche, łamliwe, a ich cebulki ulegają osłabieniu.

• zabiegi fryzjerskie

Nadmierne wypadanie włosów może być konsekwencją poddania się zbyt częstym i agresywnym zabiegom fryzjerskim (np. trwała ondulacja, rozjaśnianie). Codzienne używanie prostownicy i lokówki również wpływa niekorzystnie na kondycję włosów, zwłaszcza jeśli podczas stylizacji fryzury nie stosujemy produktów termoochronnych.

Inne, potencjalne przyczyny wypadania włosów to:

• długotrwały stres,
• niedostateczna ilość snu,
• cukrzyca,
• depresja,
• choroby tarczycy,
• choroby skóry głowy (np. grzybicze),
• błędy w pielęgnacji (np. niedokładne spłukiwanie szamponu lub odżywki),
• przyjmowanie niektórych leków (np. przeciwnowotworowych).

Domowe sposoby na nadmierne wypadanie włosów

Chcąc wzmocnić osłabione włosy ze skłonnością do wypadania, warto wykorzystać w domowej pielęgnacji powszechnie dostępne zioła, takie jak pokrzywa, korzeń łopianu, skrzyp polny, brzoza, nagietek lekarski. Płukanki i wcierki na bazie tych roślin o dobroczynnym działaniu nie są trudne w przygotowaniu, jednak, aby zobaczyć efekty, bardzo ważna jest systematyczność w ich stosowaniu. Tradycyjnym sposobem na zahamowanie wypadania włosów jest też sok brzozy i z czarnej rzepy, usprawnia mikrokrążenie skóry oraz wzmacnia cebulki włosów.

Poza ziołami w trosce o kondycję włosów należy zadbać o zbilansowaną i pełnowartościową dietę (bogatą w cynk, krzem, żelazo, miedź, witaminy A, z grupy B, C, E, H), zrezygnować z inwazyjnych zabiegów fryzjerskich i pamiętać o stosowaniu kosmetyków o przyjaznym, jak najbardziej naturalnych składzie.

Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej – na ratunek wypadającym włosom

Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zapewniają najlepsze efekty? Oto rekomendowane procedury:

• karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla CO2,
• mezoterapia igłowa skóry głowy – podczas zabiegu dochodzi do iniekcji gotowego koktajlu na bazie składników aktywnych,
• ostrzykiwanie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym, które jest pozyskiwane z krwi pacjenta.

Walka z nadmiernym wypadaniem włosów powinna być wielowymiarowa. Warto wesprzeć zabiegi medycyny estetycznej, wdrażając do swojej codziennej rutyny urodowej wyspecjalizowaną suplementację. Idealnym uzupełnieniem procedur okołozabiegowych będzie kuracja Medilage. Co warto wiedzieć o naturalnych preparatach Cheveux Hommes i Cheveux Femme?

Suplement na wypadanie włosów dla mężczyzn – Medilage Cheveux Hommes

Medilage Cheveux Hommes to suplement diety dla mężczyzn, który posiada profesjonalnie opracowaną formułę, stworzoną w celu poprawy kondycji włosów. Cheveux Hommes rozwiązuje problem nadmiernego wypadania włosów, wzmacnia ich łodygi i wewnętrzne struktury odpowiedzialne za porost. Preparat posiada wyselekcjonowane związki aktywne, które działają na wszystkie części włosów, odżywiając je i hamując intensywną utratę (dzięki zwiększeniu ekspresji genów FGF7 i Noggin włosy są nie tylko wzmocnione, ale też pobudzone do szybszego wzrostu).

Unikatowa kompozycja starannie dobranych składników pochodzenia naturalnego z międzynarodowymi certyfikatami jakości zapewnia optymalne wsparcie dla osłabionych, wypadających włosów. Najważniejsze komponenty preparatu to:

• Phytopin Pur’expert® Inbio-T – otrzymywany z pnia drzewa sosnowego z lasu Landes. Zawiera 99% fitosteroli roślinnych, w tym również cząsteczkę, która hamuje aktywność enzymu odpowiedzialnego za łysienie androgenowe u mężczyzn (enzym o nazwie 5-alfa-reduktaza katalizuje przemianę testosteronu do androgenu). Phytopin Pur’expert® Inbio-T przyspiesza cykl wzrostu włosów i zapobiega nadmiernemu łysieniu.
• Keranat™ – ekstrakt z nasion prosa, który wpływa na brodawki włosowe, stymuluje wzrost włosów. Składnik ten hamuje nadmierne wypadanie włosów i wspomaga mężczyzn w walce z przedwczesnym łysieniem. Keranat poprawia także biodostępność pozostałych substancji odżywczych, przyczyniając się do poprawy stanu włosów na całej ich długości.
• Krzemionka – ekstrakt otrzymywany z bambusa Vulgaris, który jest uznawany za najbogatsze źródło krzemionki, niezbędnej do zachowania mocnych i zdrowych włosów. Intensywnie odżywia i wzmacnia włosy od wewnątrz, hamuje wypadanie, intensyfikuje ich porost oraz poprawia gęstość. Krzemionka działa korzystnie także na owłosioną skórę głowy, zapewniając jej odpowiednie stężenie kolagenu.

Warto podkreślić, że Cheveux Hommes jest wolny od szkodliwych substancji chemicznych, GMO, metali ciężkich. Suplement nie zawiera w swoim składzie glutenu, mleka, kazeiny ani soi. To ekologiczny preparat, który bez przeszkód mogą stosować wegetarianie i weganie. Co ważne, wysoka efektywność suplementu została udowodniona klinicznie.

Kto będzie usatysfakcjonowany z komplementarnej suplementacji Medilage Cheveux Hommes? Wszyscy mężczyźni, którzy borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów, walczą z łysieniem androgenowym lub chcą działać prewencyjnie i jak najdłużej cieszyć się gęstą fryzurą.

Suplement na wypadanie włosów dla kobiet – Medilage Cheveux Femme

Kobiety, które chcą przeciwdziałać nadmiernemu wypadaniu włosów, odżywić je i wzmocnić od wewnątrz, mogą z kolei wdrożyć do swojej pielęgnacji beauty suplement Medilage Cheveux Femme dedykowany dla pań w każdym wieku. Ten specjalistyczny preparat może być stosowany bez względu na przyczynę wypadania włosów. Komplementarna kuracja Cheveux Femme zapewnia intensywną regenerację i piękny wygląd pasm. Jakie składniki odpowiadają za efektywność działania francuskiego suplementu? Do głównych komponentów opatentowanej formuły zaliczamy m.in.:

• AnaGainTM Nu – innowacyjny, naturalny składnik pozyskiwany z jadalnych organicznych pędów grochu. Wzmacnia ekspresję genów, które stymulują brodawki skóry właściwej do produkcji nowych włosów. Dodatkowo ogranicza utratę włosów i chroni je przed starzeniem.
• Keranat™ – ekstrakt z nasion prosa, zawiera dwa cenne związki (miliacynę i lipidy polarne), które hamują wypadanie włosów i poprawiają biodostępność innych substancji odżywiających pasma.
• Krzemionka z bambusa Vulgaris – roślina ta stanowi najlepsze źródło naturalnej krzemionki, która ma fundamentalny wpływ na zdrowie włosów, paznokci i skóry. Składnik ten wzmacnia włosy od wewnątrz, poprawia ich objętość i gęstość. Krzemionka ułatwia redukcję uszkodzonych komórek skóry głowy i stymuluje produkcję kolagenu, co sprzyja szybszemu porostowi włosów i zapobiega ich nadmiernej utracie.

Wysoka przyswajalność związków aktywnych preparatu Cheveux Femme została potwierdzona klinicznie. Regularna suplementacja zapewnia trwałe efekty – pierwsze rezultaty są widoczne już po 3 miesiącach stosowania produktu.

Podsumowując, jak widać przyczyny wypadania włosów u mężczyzn i kobiet, mogą mieć bardzo różne podłoże. Świadoma pielęgnacja oparta na naturalnych suplementach, łagodnych kosmetykach, profesjonalnych zabiegach medycyny estetycznej i diametralnej zmianie złych nawyków to najlepsze, co możemy zrobić dla osłabionych i intensywnie wypadających włosów.

Źródła:

https://www.aptekagemini.pl/poradnik/uroda/przyczyny-wypadania-wlosow-i-sposoby-na-ich-wzmocnienie/
https://www.medicover.pl/objawy/wypadanie-wlosow-lysienie/
https://klinikaotco.pl/artykuly/wypadanie-wlosow-przyczyny-i-leczenie/

Najskuteczniejsze zabiegi przeciw wypadaniu włosów